Bezpłatna mammografia w sierpniu

2021-07-20

Grupa Lux Med zachęca do udziału w bezpłatnej mammografii. Już 18 sierpnia w godz. od 10.00 do 17.00 na placu Jana Pawła II stanie mobilna pracownia mammograficzna, w której będą mogły się przebadać kobiety w wieku 50-69 lat. Badania refundowane są przez NFZ.

W mammografii mogą wziąć udział panie, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie LUX MED. W celu weryfikacji uprawnień do badania przy rejestracji należy przygotować dowód osobisty. Na badanie wskazane jest przyniesienie zdjęcia z poprzednich mammografii.

LUX MED zachęca do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami wspomnianego wyżej programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie mammo.pl

W związku z pandemią na czas badania pacjentki proszone są o przyjście w maseczce ochronnej, w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.